Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Obecna temperatura rozpieszcza nas swoim ciepłem, jednak niedługo przyjdzie jesień, a na zewnątrz się znacznie ochłodzi. A co za tym idzie w naszych domach również będzie zimniej. Płacimy rachunki za prąd, wodę i gaz, dodatkowo dojdzie nam za ogrzewanie. Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Oto kilka propozycji, co zrobić, aby nie płacić dużo pieniędzy.

Uszczelnij drzwi i okna

Nieszczelne drzwi i okna przepuszczają chłód do naszego domu, przez co grzejniki pracują intensywniej. Przejeżdżając ręką obok drzwi lub okna możemy poznać, czy jest nieszczelne, wystarczy, że poczujemy chłód. Możemy tę czynność wykonać sami kupując uszczelkę lub wynająć do tego zawodowca.

Dostosuj temperaturę w pomieszczeniu

Poznanie swojej optymalnej temperatury ułatwi ci ustawianie tej odpowiedniej na grzejniku. Jeżeli nie czujesz różnicy między temperatura z grzejnika ustawionego na maxa, a ustawionego na niższy stopień, szkoda przepłacać.

Wietrz krótko i intensywnie

W zimne pory roku tak samo jak w ciepłe, ważne jest wietrzenie. Jeżeli będziemy ronić to intensywnie i szybko, jednym sprawnym ruchem wymienimy powietrze w pomieszczeniu. Warto również na takie okazje zakręcać grzejniki, inaczej zacznie on pracować intensywniej, co wiąże się z większymi kosztami.

Nie zasłaniaj grzejników

Zasłanianie grzejników przez firany lub zasłony sprawia, że ciepło nie przedostaje się do reszty pomieszczenia, tylko zatrzymuje się w miejscu przy kaloryferze.

Ubieraj się ciepło

Ciepłe ubrania pomogą ci dostosować się do temperatury. Dodatkowo zmniejszą ryzyko zachorowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *